71

 
 

йора штабу здержували їх. Запобіжники на автоматах були спущені. Відстань - 2-3 метра. Ще якась секунда, якийсь би постріл і пролилась би кров.

На наше щастя поспіла чеська поліція і відтиснула тих біснуватих молодиків.

А ми ще довго стояли як вкопані, тримаючи пальці на спускових гачках.

Пізніше нам обом з напарником була винесена подяка командиром військової частини підполковником Зелінським Тимофієм Михайловичем.

Іншого разу в районі Оломоуца, під час чергування на радіостанції, я побачив, що до штабу дивізії, крадучись, підбираються якісь солдати. Придивившись, я побачив, що це були солдати чехословацької армії. Як потім виявилося, солдати належали до військової частини, яка вийшла із підпорядкування Чехословацької Народної Армії і приєдналася до заколотників. Ця частина мала намір захопити нашу радіостанцію.

Швидко зв'язавшись по радіо з танковим полком, що був недалеко розташований від нашої військової частини, я попросив допомоги. Танкісти не заставили себе довго чекати.

Побачивши наші танки, чехословацька військова частина відступила і на машинах зникла за складками місцевості.

Пізніше, висловлюючи мені подяку, підполковник Зелінський Т. М. сказав, що завдяки моїй пильності, спостережливості та ініціативі було врятовано штаб 24-ої мотострілецької дивізії від захоплення.

Після приїзду до м. Острави я ненароком обмовився з людьми, що нас обступили з усіх сторін. Оскільки мови чеської ми не знали, то я почав говорити польською. Це мені мало не коштувало життя. Обізвавши мене зрадником (вони з поляками давні друзі), мене почали бити. Навіть хотіли перекинути машину з радіостанцією. На моє щастя, з'явився наш БТР.

По закінченні подій вже у Львові я одержав листа від своїх батьків, які сповістили, що одержали Похвального листа від Міністра оборони СРСР за сумлінне виконання мною інтернаціонального обов'язку.

Те, що нам вдалося пережити в ті далекі часи, нікому не побажаю. Тільки пильність, висока відповідальність, дисципліна, організованість, наша стриманість, хороші відносини з командирами були запорукою успішного виконання бойових завдань.

 
 

71